Offering you a complete choice of products which include 36u server rack 800/1000, 12u networking rack (side openable), 36u 600x600mm depth networking rack and 4 post open frame networking rack.
₹ 24500 / Piece Get Latest Price
| Rack Size | 36U |
| Material | Mild Steel |
| Rack Width | 800 mm |
| Rack Depth | 1000 mm |
| Mounting | Floor Standing |
| Door Type | Perforated Front Rear |
| Load Capacity | 800 kg |
| Dimensions (H x W x D) | 1700mmX800mmX1000mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brande | Tarkus |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Rack Size | 12U |
| Rack Width | 550 mm |
| Rack Depth | 500 mm |
| Material | Mild Steel |
| Door Type | Glass Front |
| Rack Color | Grey |
| Cooling Type | Top Fan Panel |
| Warranty | 1 Years |
| Color | 7035/Black |
| Is It Lockable | Lockable |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Type | Heavy Duty |
| Mounting | Wall Mount |
Minimum order quantity: 15 Piece
Wall Mount Networking Rack Side Openable And Lockable
₹ 14500 / Piece Get Latest Price
| Brand | TARKUS |
| Product Type | Heavy Duty |
| Material | Mild Steel |
| Size | 600x600mm Depth |
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
Ramesh (Proprietor)
Tarkus Technologies
Plot No D-19/1, Okhla Industrial Area Phase-Ii
New Delhi - 110020, Delhi, India