Our product range includes a wide range of data center 42u server rack width 800mm depth 1200mm.
₹ 32500 / Piece Get Latest Price
| Rack Size | 42U |
| Rack Width | 600 mm |
| Rack Depth | 1000 mm |
| Rack Height | 42U |
| Depth | 1000mm |
| Mounting | Floor Standing |
| Door Type | Perforated Front Rear |
| Load Capacity | 800 kg |
| Minimum Mounting Depth | 930mm |
| Rack Color | Black |
| Cooling Type | Top Fan Panel |
| Accessories | Cable Manager, Castor Wheels, Fixed Shelf, Sliding Shelf, PDU |
| Side Panels | With Side Panel |
| Country of Origin | Made in India |
| Make | Tarkus |
Minimum order quantity: 5 Piece
Ramesh (Proprietor)
Tarkus Technologies
Plot No D-19/1, Okhla Industrial Area Phase-Ii
New Delhi - 110020, Delhi, India